Vajina Daraltma – Vajina Estetiği

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Vajina Daraltma – Vajina Estetiği

Vajen Estetiği & Daraltma - 6 Şubat 2014 11:09

Vajinanın doğum, yaşın ilerlemesi, kürtaj, sık cinsel ilişkiye girilmesi ve jinekolojik müdahaleler sonrasında sıkılığı ve darlığı azalabilmektedir. Esnekliğini kaybetmiş sıkılığı azalmış olan vajinaya yeniden sıkılık vermek için yapılan ameliyata vajen daraltma ya da vajina sıkılaştırma ya da vajina estetiği denmektedir.

Vajen daraltma ameliyatında vajen girişinden başlayarak uzunlamasına 3-4 cm kadar alan daraltılmaktadır. Ortalama 30-40 dakika kadar süren vajen daraltma operasyonunda atılan dikişlerin çoğu altta olduğu için dışarıda sadece 5-6 dikiş gözükmektedir. Vajen daraltma ve vajina estetik ameliyatlarından 2-3 gün sonra hasta işine dönebilmekte, 15-20 gün sonrasında ise dikişler kendiliğinden dökülmektedir.

Vajen daraltma ameliyatlarının büyük kısmı lokal anestezi eşliğinde yani vajina dokusunun lokal anestezik ilaçlar ile uyuşturulması sonrasında yapılmaktadır. Ancak ameliyat olacak olan hastaların isteğine göre anestezi uzmanı eşliğinde hafif yüzeysel uyutma da yapılarak operasyon gerçekleştirilebilmektedir. Vajen daraltma operasyonları ortalama 30-40 dakika kadar sürmektedir.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

vajina-estetigi
Vajinanın doğum, yaşın ilerlemesi, kürtaj, sık cinsel ilişkiye girilmesi ve jinekolojik müdahaleler sonrasında sıkılığı ve darlığı azalabilmektedir. Esnekliğini kaybetmiş sıkılığı azalmış olan vajinaya yeniden sıkılık vermek için yapılan ameliyata vajen ...
Site içi arama
İdeal Kilo Hesaplama
Asagidaki formu doldurun!
Cinsiyetiniz
Boyunuz
Vucut Tipiniz
Sonuclar :
Ideal kilonuz
kg
Ideal kilo araliginiz
ila kg

Otomatik hesaplama

Popüler İçerikler
  • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
  • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
  • Malesef, bu yıl hiç haber girilmedi.
Facebook

Femmeplast Radyo © 2013. Tüm Hakları saklıdır.