Liposuction ile fazla yağlarınızdan kurtulun!

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Liposuction ile fazla yağlarınızdan kurtulun!

Estetik CerrahiLiposuction Yağ Aldırma - 20 Nisan 2015 1:23

Liposuction ile fazla yağlarınızdan kurtulun!

Günlük hayatta güzellik ve bakımın önemi gün geçtikçe artıyor. Kadınlar kıvrımlı ve zarif , erkekler de sert ve düz hatlara sahip olabilmek istiyor. Bu nedenle lokal yağ birikimlerinden kurtulabilmek için yağ aldırmayı tercih ediyorlar. Kadın ve erkek vücut estetiğini kötü gösterenen önemli unsur, kilo verilmesine rağmen, bazı bölgelerde bulunan yağlanmalardır. Bölgesel yağlanma probleminin çözümü için çok çeşitli yöntemlerekesin gözü ile bakılsa da bu problemin tek çözümü yağ fazlalılığının yok edilmesidir.

Günümüzde bu amaçla en çok kullanılan yöntem liposuction aşağı yukarı 40 yıldır tıp uygulamaları ile kullanılmaktadır.

En çok istenen operasyon

Dünya genelinde 1. sırada olan yağ aldırma operasyonlarını sırasıyla göğüs büyütme, göz kapağı, karın germe ve burun işlemleri bulunuyor . Türkiye’de de yağ aldırma işlemleri birinci sırada yer alıyor. Sonrasında göğüs büyütme, burun, göz kapağı ve göğüs küçültme ameliyatları tercih ediliyor .

Gelişen teknoloji ile mevcut sistemlere yenilik ekleniyor. Bunlardan biri ide; liposuction uygulama yöntemlerinin en gelişmiş olanı Vaser Liposuctiondır. Yöntem, uzay çağı teknolojisi olarak adlandırılan ultrasonik dalgalar ile çalışan bir cihaz yardımıyla, yağ hücrelerinin patlatılarak sıvılaştırılması ve sıvı halde vücuttan uzaklaştırılması öğesine dayanıyor.

Klasik liposuction da çelik kanüller ile mekanik olarak yağ hücreleri patlatılmadan, kopartılarak ve emilerek vücuttan uzaklaştırılıyor. Operasyon sonrasında travmadan dolayı zaman morluklar görülür . Vaser liposuction operasyonunda ise; yağ hücreleri patlatılırken, bölgede bulunan damar ve sinirler gibi önemli yapıların korunması sağlanıyor . Bunun yanı sıra da ultrason dalga teknolojisi ile sarkıklık olan deride sıkılaşma ve gençleşme meydana geliyor .

Uygulama alanları;

liposuction2

Basen inceltilmesi,
Bel ve karın bölgesinde bulunan fazla yağların uzaklaştırılması,
Kol arkasında sallanan yağlı bölgenin inceltilmesi,
Diz iç kısmında şekil bozukluğu oluşturan yağların alınarak bacakların daha düzgün görünüme kavuşmasının sağlanması,
Gıdı bölgesinin alınması ve sırtta bulunan anormal yağların vücuttan alınması
Erkeklerde görülen ‘meme büyümesi’nde.
Bahar ayları uygulama için en ideal dönem!
Uygulama özellikle ergenlik döneminden başlayarak üst yaş sınırı olmaksızın sağlıklı her bireye uygulanabilir . Liposuction sonrası genelliklebir gün hastanede kalmak yeterli oluyor. Aynı gün veya ertesi sabah hastaneden çıkış yapılarak, 3-4 gün sonra aktif hayata dönülüyor . 3-4 haftalık bir korse uygulaması sonrası yaklaşık 1-2 ay içinde ödemlerinde önemli ölçüde azalıyor .

Erkekler yağ aldırmaya da başladı

Estetik işlemler artık kadınların tekelinden çıktı. Çok sayıda erkek de vücutlarında memnun olmadıkları yerleri estetik işlemlerle düzelttiriyor.
Erkekler en fazla burun ameliyatlarını tercih ediyor | yaptırıyor} Daha sonra bel ve karın yağlarını aldırıyorlar.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Erkekler yağ aldırma
Liposuction ile fazla yağlarınızdan kurtulun! Günlük hayatta güzellik ve bakımın önemi gün geçtikçe artıyor. Kadınlar kıvrımlı ve zarif , erkekler de sert ve düz hatlara sahip olabilmek istiyor. Bu nedenle lokal ...
[youtube izle="OylmCs2E_f4"]
liposuction-ameliyati
Liposuction (Liposakşın) cildin altındaki fazla yağ birikimlerinin özel kanüller aracılığı ile vakum veya özelhazırlanmış enjektörler kullanılarak, emilmesi yöntemidir. Fazla yağlar bu yöntemle rahat ve güvenli bir şekilde alınabilmektedir. Birkaç lokalize alandan yağ alınması durumunda lokal anestezi tercih ...
Site içi arama
İdeal Kilo Hesaplama
Asagidaki formu doldurun!
Cinsiyetiniz
Boyunuz
Vucut Tipiniz
Sonuclar :
Ideal kilonuz
kg
Ideal kilo araliginiz
ila kg

Otomatik hesaplama

Popüler İçerikler
  • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
  • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
  • Malesef, bu yıl hiç haber girilmedi.
Facebook

Femmeplast Radyo © 2013. Tüm Hakları saklıdır.