Lazer Epilasyon İle İstenmeyen Tüylerden Kurtulma

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Lazer Epilasyon İle İstenmeyen Tüylerden Kurtulma

Lazerle Epilasyon - 6 Şubat 2014 13:23

Yıllardır kadınlar istenmeyen tüylerden kurtulmak için değişik yöntemler kullanmışlardır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda, değişik merhem ve losyonlar, iğneli epilasyon, lazer, foto epilasyon ve radyo frekans kullanılabilirken, lazer uygulamaları en hızlı ve en sağlıklı seçeneklerin arasında yer alır. Ancak epilasyona başlamadan önce tüylenme ve kıllanmanın herhangi bir hastalığa bağlı olup olmadığı araştırılmalıdır. Bu değerlendirme bir uzman doktor tarafından yapılması daha uygundur. Altta yatan bir hastalık varsa, buna yönelik tedaviye başlanmalı ve daha sonra lazer epilasyona başlanmalıdır. Herhangi bir hastalık yoksa, hemen lazer epilasyona başlanabilir.

Lazer tıbbın ve teknolojinin birçok alanında olduğu gibi estetik cerrahide de oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Estetik cerrahide lazer kullanımı sadece epilasyonla sınırlı kalmayıp, kılcal damarlar ve lekelerin tedavisinde, cilt yenilenmesinde  de (kollagen sentezini arttırarak) etkili bir şekilde kullanılmaktadr.

Lazer epilasyon için seçilen lazer ışınının dalga boyu siyah renkli melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Lazer ışınının enerjisi sadece kıl kökünü etkileyerek, lazer epilasyon yapılır. Lazer ışını cildin üst tabakasından geçerek, kıl köküne gelmekte ve kıl kökündeki melanin pigmenti tarafından absorbe edilir. Absorbe edilen enerji kıl kökündeki ısıyı 60° ‘ye kadar yükselterek, kıl kökünü yok eder. Lazer ucunda beraberindeki cilde temas eden soğutma sistemi cildin zarar görmemesini sağlayarak, yanık oluşmasını engeller. Uygulamadan sonra deride bir kızarıklık oluşsa da bir saat gibi kısa bir sürede ortadan kalkar. Lazer epilasyon yapılan alanda kabuklanma olmaz. Kabuklanma olması yanığa işaret edebilir.

Lazer epilasyonunun uzman bir estetik plastik cerrah veya dermatolog gözetiminde tecrübeli ve bilimsel çalışan kuruluşlarda yapılması oluşabilecek riskleri azaltır. Kullanılan lazer cihazının mutlaka FDA ve CE onaylarının olup, olmadığına dikkat ediniz. Bu belgeler cihazın hem Amerika hem de AB ülkelerinde kullanımının uygunluğunu gösterir. Bilinçsiz ve geri kalmış teknoloji ile yapılan lazer epilasyonları kılları geçici bir süre için inceltip, sonra daha da kalınlaştırabilir. Bunun yanı sıra lazer epilasyonun gereğinden fazla dozda yapılması ise kalıcı yanık izlerine yol açar. Günümüzde çıkan son kanunlarla lazer epilasyon sadece uzman bir estetik plastik cerrah veya dermatolog gözetiminde yapılmasına izin vermektedir.

Her geçen gün birçok lazer cihazının kullanıma girmesiyle daha etkili lazer epilasyonları yapılabilmektedir. Son zamanlara kadar yazın yapılamayan lazer epilasyonu 940 nm dalga boylu diod lazerin kullanıma girmesiyle yazın da uygulanabilir hale gelmiştir.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

lazerle-epilasyon-kimlere-uygulanamaz
Lazer epilasyonun uygulanamayacağı hastalar gri ve beyaz kıllı hastalar, çok fazla bronzlaşmış hastalar, yakın zamanda başka lazer tedavisi yapılanlar, ciltte çabuk renk değişimi yaşayanlar , tetrasiklin veya retinoid g,b, ışığa ...
lazerle-epilasyon-cihazla
İğneli epilasyon: Elektrik uyarısı ile kıl kökünü yok etmeye dayanır. Aktif olarak kullanımı çok sınırlıdır. Alexandrite lazer: Alexandrite lazer deriye temas yoluyla değil de, 3 cm uzaktan uygulanır. Soğutma sistemi ayrı bir sistemdir ...
Woman with white tulip on a perfect legs
Yıllardır kadınlar istenmeyen tüylerden kurtulmak için değişik yöntemler kullanmışlardır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda, değişik merhem ve losyonlar, iğneli epilasyon, lazer, foto epilasyon ve radyo frekans kullanılabilirken, lazer uygulamaları en ...
Site içi arama
İdeal Kilo Hesaplama
Asagidaki formu doldurun!
Cinsiyetiniz
Boyunuz
Vucut Tipiniz
Sonuclar :
Ideal kilonuz
kg
Ideal kilo araliginiz
ila kg

Otomatik hesaplama

Popüler İçerikler
  • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
  • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
  • Malesef, bu yıl hiç haber girilmedi.
Facebook

Femmeplast Radyo © 2013. Tüm Hakları saklıdır.