Hiperhidroz (Aşırı Terleme) ve Tedavisi

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Hiperhidroz (Aşırı Terleme) ve Tedavisi

Aşırı Terleme ve Tedavisi - 6 Şubat 2014 11:53

Terleme, tüm sağlıklı insanlarda olması gereken vücudun su, tuz ve ısı dengesini sağlayan fizyolojik bir olaydır.Özellikle koltuk altında bulunan ter bezlerinin fazla çalışması aşırı terleme yapar. Tabi buna bağlı olarak burada bulunan bakteriler hoş olmayan bir koku ortaya çıkmasına neden olur. Bunun haricinde avuç içi, ayak tabanı veya tüm vücutta hiperhidroz görülebilir.

Hiperhidroz aşırı terleme anlamına gelmektedir. Terleme, tüm sağlıklı insanlarda olması gereken vücudun su, tuz ve ısı dengesini sağlayan fizyolojik bir olaydır. Ancak koltuk altından aşırı terleme ve bunun sonucunda oluşan kötü kokular insanının sosyal hayatını önemli derecede etkilemektedir. Özellikle koltuk altında bulunan ter bezlerinin fazla çalışması aşırı terleme yapar. Tabi buna bağlı olarak burada bulunan bakteriler hoş olmayan bir koku ortaya çıkmasına neden olur. Özellikle yaz aylarında sıcağın etkisi ile terleme daha da artmaktadır. Hiperhidroz tüm vücutta veya koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanı gibi belli bölgelerde ortaya çıkabilir. Yüzde görülen aşırı terleme ise nadirdir.Toplumda en sık rastlanan terleme koltuk altı terlemesidir.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

asiri-terleme-tedavisi
Terleme, tüm sağlıklı insanlarda olması gereken vücudun su, tuz ve ısı dengesini sağlayan fizyolojik bir olaydır.Özellikle koltuk altında bulunan ter bezlerinin fazla çalışması aşırı terleme yapar. Tabi buna bağlı olarak ...
Site içi arama
İdeal Kilo Hesaplama
Asagidaki formu doldurun!
Cinsiyetiniz
Boyunuz
Vucut Tipiniz
Sonuclar :
Ideal kilonuz
kg
Ideal kilo araliginiz
ila kg

Otomatik hesaplama

Popüler İçerikler
  • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
  • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
  • Malesef, bu yıl hiç haber girilmedi.
Facebook

Femmeplast Radyo © 2013. Tüm Hakları saklıdır.