Estetik Göz Kapağı Ameliyatı

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
Estetik Göz Kapağı Ameliyatı

Estetik Göz Kapağı - 5 Şubat 2014 1:37

Kişilerde geçen yıllarla birlikte, yerçekiminin etkisi vücudun değişik yerlerinde sarkmalara yol açmaktadır. Bu yapılardan bazıları kaşlar, üst ve alt göz kapaklarıdır. Ayrıca özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının hacminin artması, fıtıklaşması ve torbalanma da görülebilmektedir. Estetik göz kapağı ameliyatı ile fazla deri ve fıtıklaşmış yağ dokusu vücuttan uzaklaştırılır. Göz kapaklarında daha canlı, parlak ve güzel bir görünüm elde edilirken ayrıca rahat bir görüş de sağlanmış olur. Ameliyat hastane koşullarında anestezi uzmanının gözetiminde yapılmaktadır.Lokal anestezi uygulanır gerekirse, sedasyon ile desteklenebilir. Problem olan göz kapaklarına cerrahi uygulanır.Ameliyatın süresi ortalama 1-1.5 saat kadardır. Hasta aynı gün evine gidebilir. Dikişler 3-5 gün içinde alınır.

Kişilerde geçen yıllarla birlikte, yerçekiminin etkisi vücudun değişik yerlerinde sarkmalara yol açmaktadır. Bu yapılardan bazıları kaşlar, üst ve alt göz kapaklarıdır. Ayrıca özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının hacminin artması, fıtıklaşması ve torbalanma da görülebilmektedir. Yine kişinin göz kapağındaki kaslarda değişik nedenlerle kalınlaşma olabilmektedir. Üst göz kapağındaki sarkmalar kişinin görmesini engelleyecek boyutta olabilir. Bu kişiler televizyon veya sinema seyrederken, kitap veya dergi okurken, devamlı aynı yere bakmaları gerektiğinde çabuk yorulup, uyku hali hissetmektedirler. Estetik göz kapağı ameliyatı ile fazla deri ve fıtıklaşmış yağ dokusu vücuttan uzaklaştırılır. Göz kapaklarında daha canlı, parlak ve güzel bir görünüm elde edilirken ayrıca rahat bir görüş de sağlanmış olur. Üst göz kapağında kapak kıvrımı boyunca iz olur ki, bu kıvrım çizgisiyle örtüştüğünden ancak çok yakından bakıldığında fark edilebilmektedir. Alt göz kapağında ise kirpiklerin hemen altındaki ince bir çizgi şeklinde bir iz olur ki, yine bu normal deri çizgisi gibi durur. Göz kapakları insan vücudunun en az iz bırakan bölgesidir. Göz kapaklarının tam olarak kapanamaması ise riskleri arasındadır.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

goz-kapagi-ameliyati
Kişilerde geçen yıllarla birlikte, yerçekiminin etkisi vücudun değişik yerlerinde sarkmalara yol açmaktadır. Bu yapılardan bazıları kaşlar, üst ve alt göz kapaklarıdır. Ayrıca özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının hacminin artması, fıtıklaşması ve ...
goz-kapagi-estetigi-operasyonu
Alt ve üst göz kapaklarına müdahale yapılmışsa, gözleri bir gün kapatarak pansuman yapmakta fayda vardır. Ameliyat sonrası genellikle rahat geçmektedir. Göz çevresinde şişlik, morluk olabilir. Gözlerde kuruluk, yanma hissi, görmede ...
goz-kapagi-ameliyati-2
Ameliyat hastane koşullarında anestezi uzmanının gözetiminde yapılmaktadır. Lokal anestezi uygulanır gerekirse, sedasyon ile desteklenebilir. Problem olan göz kapaklarına cerrahi uygulanır. Ameliyatın süresi ortalama 1-1.5 saat kadardır. Hasta aynı gün evine gidebilir.
Site içi arama
İdeal Kilo Hesaplama
Asagidaki formu doldurun!
Cinsiyetiniz
Boyunuz
Vucut Tipiniz
Sonuclar :
Ideal kilonuz
kg
Ideal kilo araliginiz
ila kg

Otomatik hesaplama

Popüler İçerikler
  • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
  • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
  • Malesef, bu yıl hiç haber girilmedi.
Facebook

Femmeplast Radyo © 2013. Tüm Hakları saklıdır.